Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości ...  

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości naszej szkoły. W tym roku uczciliśmy 94 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, uczestnicząc w dniu 11 listopada 2012r.  w Sztafecie Niepodległości 11.11.11.11.12. Razem z mieszkańcami naszej gminy, przedstawicielami organizacji i różnych grup  reprezentanci naszej placówki przebiegli ok. 5 km. trasę drogami naszej gminy. 12 listopada zaś  w szkole odbył się uroczysty apel, który uświetniły pieśni patriotyczne  oraz koncert w wykonaniu międzypokoleniowego zespołu wokalnego.

 

img

Pamięć przeszłości ...  

W piątek 12 października  w 70 rocznicę publicznej egzekucji  na stacji w Rożkach delegacja naszej szkoły i poczet sztandarowy, wspólnie z przedstawicielami innych placówek oświatowych, władz samorządowych, rodzin pomordowanych i mieszkańców,  uczciły pamięć 15 osób zamordowanych w tym miejscu przez hitlerowców w 1942 roku. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli i uczniów szkoły w Młodocinie Mniejszym, którzy opiekują się tym miejscem pamięci.

 

 

 

 

 

img

Międzypokoleniowe spotkanie...  

W ramach przypadającego na 1 pażdziernika Dnia Osób Starszych w naszej szkole miało miejsce niezwykle miłe spotkanie integracyjne, którego uczestnikami byli członkowie Klubu Seniora oraz uczniowie klasy IIIb. Czas jest sprawiedliwy i nieubłagalny, starość jest jednym z etapów życia, który czeka każdego, ale nie musi to być okres pozbawiony radości i celu. To właśnie pokazała niezwykła lekcja lepienia pierogów i nie tylko....

 

 

img