Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Wycieczka do kręgieli i nie tylko...  

Uczniowie uczestniczący w projekcie „Dziecięca Akademia Przyszłości” w dniu 20.11.2012r odbyli wycieczkę do kręgielni. Zorganizowanie zajęć poza szkołą miało na celu przyswojenie przez uczniów treści edukacji prozdrowotnej i czytelniczo-medialnej. Wyjazd miał na celu wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego a także pogłębienia wiedzę i umiejętności wykorzystania  komputerów  w życiu codziennym np. budynkach użyteczności publicznej, w sklepach,  na dworcu PKP.

img

Wizyta w Muzeum Wsi Radomskiej...  

13 listopada 2012r. uczniowie z kl. IV – VI z PSP w Kowali i PSP w Mazowszanach w ramach projektu Dziecięca Akademia Przyszłości uczestniczyli niezwykle interesujących zajęciach w Muzeum Wsi Radomskiej. Na lekcji muzealnej „Od rośliny do tkaniny” uczniowie poznali teoretycznie i praktycznie produkcję tkanin, która dawniej  była powszechnie znana wśród kobiet wiejskich. Potrafiły one przygotować surowiec oraz posługiwać się narzędziami tkackimi. Jedną z roślin dostarczających surowiec – przędzę - na tkaniny był len.

img

Dziecięca Akademia Przyszłości na zielonym szlaku...  

Dnia 21.09.2012r.uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie unijnym „Dziecięca Akademia Przyszłości” uczestniczyli w wycieczce do Kozienickiego Parku Krajobrazowego, gdzie  zorganizowano w terenie zajęcia przyrodnicze i sportowo-rekreacyjne.

img