Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Zespół "Przepióreczka" powraca...  

10 maja 2013r szkolny zespól tańca ludowego "Przepióreczka" zadebiutował z ogromnym sukcesem  w V Międzyszkolnych Spotkaniach Artystycznych "Raz na ludowo"  w Radomiu.  Członkowie zespołu, uczniowie klasy I b przygotowali pod okiem swojej wychowawczymi Anny Szymczyk i przy aktywnym udziale rodziców, program artystyczny, który zyskał uznanie jury i zapewnił im I miejsce.

 

 

 

Tańce ludowe to powrót do naszej przeszłości i do tej bogatej tradycji nawiązali uczniowie klasy 1b, którzy od stycznia przygotowywali się do występu w Międzyszkolnych Spotkaniach Artystycznych „Raz na ludowo”. Wychowawczyni Anna Szymczyk – choreograf i kierownik zespołu wspólnie z rodzicami zadbała o przygotowanie taneczne małych artystów oraz o jednolite stroje dla nich. Udany debiut  jest zapowiedzią powstania w naszej szkole dziecięcego  zespołu ludowego, który z pewnością nie raz uświetni swoimi występami  nie tylko szkole  uroczystości. Nazwa zespołu nawiązuje do tradycji naszej szkoły i  istniejącego w latach 80. szkolnego zespołu ludowego „Przepióreczka” prowadzonego przez panią Ewę Badełek.

 

Z historii szkoły

Szkolny Zespół Ludowy „Przepióreczka” został założony w naszej szkole w początkach lat  80., a jego opiekunką była nauczycielka historii p. Ewa Badełek, która uczyła swoich uczniów tańczyć i śpiewać, jak ich dziadowie i pradziadowie. Zespół występował z sukcesem w Międzyszkolnych Przeglądach Dorobku Kulturalnego Szkół, uczestniczył w regionalnych konkursach i był oklaskiwany na wielu akademiach szkolnych. Dzieci występowały w barwnych strojach szytych przez opiekunkę zespołu przy współudziale rodziców i pomocy dyrekcji szkoły.  Skromny szkolny zespół, kultywujący ludowe tradycje od początku swojego istnienia był miejscem aktywnej pracy z dziećmi, dającej poczucie współodpowiedzialności,  przyjaźni i  umiejętności współpracy w grupie.